
Jankai János/Paradox-Pszichológia
Jankai János vagyok, 1967-ben születtem Magyarországon. Több mint 20 éve kezdtem el foglalkozni a pszichológiával, pszichoterápiával, azon belül pedig a jungi analízissel. A későbbiek folyamán számtalan ezoterikus módszert tanulmányoztam, majd hipnózist illetve klinikai hipnoterápiát tanultam.
Közel 15 évig tartó folyamatos kutató munkát végeztem az “Ultra-Deep” hipnózis, az “Ultra-Hight” hipnózis, a Pszichoszomatikus tünet-szimbólumfejtés, és a Szomatikus-Hipnoterápia területein, beleértve a Metafizikai-Hipnoterápiát is.
A hipnózist, a klinikai hipnoterápiát, az Ultra-Height hipnoterápiát, a Pszichoszomatius-hipnoterápiát és a Metafizikai-Hipnoterápiát az Egyesült Államok egyik legkiválóbb hipnózis oktatói közé tartozó, a modern hipnoterápiát megalkotó, majd az OHTC nemzetközi szervezetet létrehozó legendás floridai Mr. Gerald Kein-től sajátítottam el, később pedig az American School of Hypnosis instruktori képzését végeztem el, és lettem nemzetközileg regisztrált hipnózis oktató.
C.Ht és egyéb minősítéseimet a:
- National Board of Hypnosis Education and Certification,
- National Guild of Hypnotists (NGH),
- The International Medical and Dental Hypnotherapy Association,
- NBHEC – National Board of Hypnosis Education & Certification,
- National Board for Hypnotherapy and Hypnotic Anesthesiology,
- EMR / RME (medical register of Switzerland).
ismerik el, és tartják nyilván.
2007-ben kezdtem el olyan új hipnózis technikák kidolgozását, melyek lényege, hogy a transzformációs technikáknál hatékonyabb és eredményesebb eljárás valósulhasson meg. Így jött létre a a Kollektív Transzérzékelés technikája, az Inverse-terápia, és a Generációs-hívószó felkutatásának módszere.
Ezt követően egy személyes tragédia hatására született meg a Paradox-Pszichológia, mint önálló módszer. Hat éve oktatom a hipnózist, illetve 2017-ben indult útjára a Paradox-Pszichológia Szakember képzés.
Ahhoz, hogy egy krízishelyzetet megoldhassunk, józan és tiszta gondolkodásra van szükségünk. Vagyis a tényekkel kell foglalkoznunk, nem pedig azok megmagyarázásaival. A magyarázatok gyártása éretlenségre vall. Ideje tehát „felnőni”, és tisztán rálátni arra ami van, nem pedig tovább képzelődni azon, hogy milyen életet szeretnénk élni. Az majd jön magától…